Trágyadomb lehet a Duna-parti bálnából, a CET-ből
Kikapcsolták az áramot a CET épületében, ezért a téli időszak alatt szétfagyhat a vízvezeték-rendszer. A héjszerkezet üvegtábláinak tömítései beáznak. A pinceszint vízben áll, a tűzoltórendszer már nem üzemel. Az épület tönkrement.
Borsodi Péter létesítményfelelős elmondta, hogy az épület az áramellátás hiánya miatt bármikor leéghet, sőt a pangó víz miatt fennáll a szétfagyás veszélye is. Csőrepedés esetén bontani kell az új falakat. Borsodi szerint az esővíz lefolyik a mélygarázsba, áram hiányában az átemelő szivattyú nem tudja kiszivattyúzni, így tócsákban áll a betonpadlón. Mivel az épületben nincs temperáló fűtés, így a héjszerkezet tömítőanyaga rideg, nem tömít rendesen az üvegtábláknál. Ennek eredményeként beázik az épület. A kivitelező szerint ha a fővárosi önkormányzat nem rendezi a CET körüli jogi vitákat, az épület egyszerűen tönkremehet.
A fővárosi önkormányzat szerint az ELMŰ azért kapcsolta ki az áramot, mert a beruházó Porto Kft. és a WHB generálkivitelező több hónapja nem fizette az áramszámlát. (A kivitelező ezt az Indexnek adott interjúja szerint cáfolja: a számlákat fizették, és szerintük a főváros vagyonkezelő cége, a Fimüv mondta fel az áramvételezési szerződést.) A lap szerint az új városvezetésnek nem tetszik, hogy Demszkyék olyan szerződést kötöttek, amely alapján a 8,5 milliárdos beruházásért cserébe a főváros 25 éven keresztül fizet, végső soron 31 milliárd forintot. A beruházó szerint ugyanakkor a pénzt a CET által termelt bevételekből fizetheti meg a főváros, ráadásul ha hitelből finanszírozta volna az építkezést, az 42 milliárdjába került volna. A Duna-parti Közraktáraknál létrehozott mintegy 27 ezer négyzetméteres, bálna alakú komplexumot eredetileg 2010 augusztusában kellett volna befejezni.

Legyen élmény a lakásvásárlás!
Iroda

Rugalmas irodamegoldások: a modern vállalkozások új kedvence

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában
Raktár

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban
Otthon

Napfényes, panorámás garzon a Római-part közelében – fiatalos élettér extra szolgáltatásokkal

Új szegmens nyílhat az ingatlanpiacon, tovább bővülhet a kínálat – Önkormányzati kézben a zártkerti ingatlanok sorsa

Otthon Start hitel 2025 – Minden, amit tudnod kell az új 3 %-os lakáshitelről

Kiadó fejlesztőközpont a XVIII. kerületben – tökéletes választás gyermekekkel foglalkozó intézményeknek
Dizájn

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Csatlakozz a Libri-Bookline digitális csapatához – keresik új Termékmenedzserüket!

Új karrierlehetőség Székesfehérváron: Vámügynökség Vezető pozíció az Alba-Zöchling Kft.-nél

Építs karriert a kiberbiztonság jövőjében – Business Development Manager-t keres a Bakotech Magyarországra

A világ lassan belefullad a munkaalkoholizmusba – Magyarországon még tűrhető a helyzet
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
