Novemberben jön a távhőár rendelet
November 1-jén jelenik meg a fejlesztési minisztérium új távhőár rendelete – tudta meg az EnergiaFocus.hu, több, egymástól független iparági forrásból.
A vártnál jóval később, november 1-jén jelenik meg az új távhőár rendelet. Az iparágból származó információink szerint az elv azonban nem változott a korábbi elképzelésekhez képest, vagyis a lakosság számára a távfűtés a módosítás következtében sem drágább, sem olcsóbb nem lesz. Így a tarifák – ellentétben a tavaly alkalmazott rendszerrel – még az infláció mértékét sem követik majd.
A rendelet azonban tartalmaz majd apróbb módosításokat bizonyos települések esetében, így egyes termelőknél változhat a szolgáltatók által fizetendő hő átvételi díj. Ez azonban csak a szereplőket érinti, a fogyasztókat sehol sem. Az iparágban tevékenykedők előbb október 1-jén (hiszen 2011-ben ekkor hirdették ki az új árszabályozást), majd a hivatalos fűtési időszak első napján, október 15-én reménykedtek abban, hogy kiderülnek a végleges számok.
Gondot a késlekedés azonban valójában azoknál a termelőknél és szolgáltatóknál okoz, ahol változik az átvételi ár, hiszen ez alapján kell kalkulálniuk a következő éves tervüket. Emellett pedig nyilván a pénzügyi helyzet rendezése szempontjából sem mindegy, mikor ismerhetik meg a következő időszakra vonatkozó feltételeket.
Az EnergiaFocus.hu által megkérdezett piaci szereplők szerint a leginkább továbbra is az átlátható ármeghatározás hiányzik, amely az új rendelet megjelenéséig nyilvánvalóan nem készül el. Ráadásul kérdéses, hogy jövőre, a választásokat megelőző fűtési szezonban hajlandó lesz-e a kormány komolyabban belenyúlni a ma gyakorlatilag feketedobozként működő rendszerbe. Különösen úgy, hogy eddig egyetlen távhőtermelő sem jelentett csődöt, mióta tavaly megszűnt a kapcsolt erőművek kötelező átvételi támogatása.

Új építésű lakóparkok, amelyek új szintre emelik az otthon fogalmát – Balatontól a belvárosig
Iroda

Már nem ugyanaz az iroda: három erő alakítja át a piacot 2026-ban

5+1 érv, amiért a jövő irodája már nem hagyományos bérlésben működik

Rugalmas iroda, azonnali indulás: ezért fordul egyre több cég a szolgáltatott irodák felé

Már nem az ár dönt: így alakítja át az irodapiacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Raktár

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket

A drága ajándékokat már novemberben megvettük, karácsony előttre ez maradt
Otthon

Nem elég feltölteni egy hirdetést – így lesz valóban eladható az ingatlanod

Felrobbant a lakáspolitika: ingyen rezsi, állami lakások vagy brutális eladósodás? Ez vár rád a választás után

Irodaházból luxus apartmanok? Brutális átalakulás indul a miskolci campuson!

Drasztikus áresés: most érdemes figyelni, mert gyorsan lecsaphatnak mások ezekre az ingatlanokra
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

Stabil rajt 2026-ban: 7600 felett indult az év a lakáspiacon, erős maradt a hitelkereslet
Retail

Beszállt a Vapiano étteremláncba a Libri alapítója és egykori cégvezetője
Megtörtént a tulajdonosváltás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





