Német befektető veheti meg a TriGranit plázáját
A német CommerzReal alapkezelő kizárólagos tárgyalásokat folytat a KKE régióban tevékenykedő TriGránittal a lengyelországi Krakkóban lévő Bonarka bevásárlóközpont megvásárlásáról, állítja megbízható forrásokra hivatkozva a PropertyEU.
Az újságnak adott interjújában Szabó Zsolt, a TriGranit befektetési vezetője megerősítette, hogy valóban folytatnak tárgyalásokat egy nemzetközi intézményi befektetővel, a tulajdonrészük 50%-ának, több mint 250 millió euróért való értékesítéséről.
“Nem kívánjuk értékesíteni a tulajdonrészünk 100%-át, mert nagy jövőt látunk ebben a befektetésünkben” nyilatkozta Szabó. “Csak 50%-os részt fogunk eladni, melyre több ajánlatot is kaptunk, de mindenképp meg kívánjuk őrizni a TriGranit irányítását az üzletközpontban.”
Szabó szerint, a céget csakúgy bombázzák a befektetők az ajánlatokkal, a tavaly novemberben nyitott bevásárlóközpont tulajdonrészének megszerzése érdekében. A befektetők nagyon körültekintőek a régiós ingatlanokkal, de a minőségi fejlesztések iránt nagy az érdeklődés.
A Bonarka bevásárlóközpont Dél-Lengyelországban, Krakkóban található, mintegy 91,000 nm-en 270 üzlettel, kávézóval, étteremmel és egyéb szolgáltatással működik. A TriGranit mintegy 200 millió eurós hitel felhasználásával végezte a beruházást.
Múlt csütörtökön, a TriGranit megkapta a tulajdonosok hozzájárulását a Bonarka további fejlesztésére, így a következő ütemekben felső kategóriás iroházat, és lakóparkot is építenek, mintegy 500 millió euróból.

Zöld technológia, prémium panoráma, városi nyugalom – ezek most a legizgalmasabb új lakóparkok Budapesten és környékén
Iroda

Amikor az iroda nem költség, hanem versenyelőny

Irodapiaci trendek 2026: hibrid munkavégzés, generációs törésvonalak és az észrevétlenül terjedő mesterséges intelligencia

Történelmi padlón az egyik legfontosabb budapesti ingatlanpiaci szegmens – mégis élénk maradt a kereslet

Új logika az irodabérlésben: miért tolódik a piac a szolgáltatott irodák felé?
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Külföldi piacokon elért eredményeiért díjazták a Duna House-t

Így írj olyan ingatlanhirdetést, ami nem csak kattintást hoz, hanem vevőt is

Családi házak Otthon Starttal: napelemes ikerház, kétgenerációs téglaotthon és prémium sorház egy válogatásban

Megszólalt a kormány: százezrek vágtak bele a felújításba – itt tartanak most a lakossági programok
Dizájn

Tisztítják a levegőt és feldobják a teret: 6 szobanövény, ami imádja a párás fürdőszobát is

Két és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat sok háztartás: hétfőtől lehet pályázni rá

Ötször annyi szobanövény is elfér, ha így rendezed el őket: pofonegyszerű a design

6 olcsó trükk a lakás felfrissítéséhez: sokan félnek tőle, pedig páratlan lesz a végeredmény
Pénz

Hosszú távra terveznek: tízéves partnerséget kötött a Semmelweis OSC és az Indotek Group
Jelentős, hosszú távú együttműködési megállapodást kötött egymással a Semmelweis OSC és az Indotek Group. A vállalatcsoport tízéves szponzorációs szerződés keretében
Adó és jog

Nem az ár dönt többé: így írja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a jóllét és a rugalmasság

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac
Retail

Új pláza épül Budapest mellett, már idén megnyílhat
Az M3-as autópálya mellett valósul meg a beruházás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





