Nem hiteleznek a bankok, szocpolemelés kellene!
Nagyon nehéz helyzetben van az ingatlanpiac és az építőipar is amiatt, hogy a bankok lényegében nem hiteleznek. Megoldás lehet a szocpol emelése, de hol van erre a mai helyzetben az államnak pénze?
Gergely Károly, a Népesedési kerekasztal lakástámogatási munkacsoportjának vezetője mindenesetre ma jelentette be javaslatukat: használt lakásra ismét járjon fél-szocpol támogatás, az állami kamattámogatás pedig ne 3, hanem 5 százalék legyen. A tájékoztatón részt vett Bánkuty Tamás miniszteri főtanácsos – aki Matolcsy György nemzetgazdasági minisztert képviselte. Ő azt nyilatkozta, hogy a konkrét javaslat elkészültével tudják megnézni, mekkora lenne a költségvetési vonzata az otthonteremtési támogatás kibővítésének.
Gergely Károly elmondta, hogy a héten véglegesítik javaslataikat, ezek a jövő héten kerülnek a minisztérium asztalára. Az állami kamattámogatás emelésének szükségességét azzal indokolta, hogy az állampapírok hozama az elmúlt másfél évben körülbelül 1,3 százalékkal emelkedett, a bankok ugyanakkor 3-3,5 százalékkal magasabb kamaton kapnak refinanszírozási hitelt a piacon. Így a pénzintézetek számára nincs profit a hitelezésen, vagyis “nem lehet elvárni” tőlük a hitelezést. Nem véletlen, hogy jelenleg csak három bank ad szocpolt.
Ez mind igaz, de vajon a kormánytól mennyiben várható el, hogy miután az elrontott adórendszerrel százmilliárdokat szórt ki az ablakon, s épp brutális megszorításokkal igyekszik megmenteni a kohéziós pénzeket és egyáltalán a költségvetést, a szocpolemelésre is újabb pénzeket különítsen el. Tippünk: semmi se lesz az egészből – idén leglábbis.

Befektetés vagy első lakás vásárlás? A Palota Ligetben most különösen megéri lépni – elkezdődött a projekt megvalósítása!
Iroda

Fenntarthatóság, jóllét, rugalmasság: ezek a feltételek diktálnak az irodabérlésnél

Rugalmasság, felújítási hullám és minőségi elvárások formálják az irodapiacot

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára
Raktár

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban
Otthon

Black Friday még 3 napig! Most fél áron hirdethetsz az Ingatlantájolón!

Már 3 millió magyar került padlóra a lakhatás miatt – és ez még csak a jéghegy csúcsa

Vakolatlan falra is klímát szerelünk – közben az utcát fűtjük és hűtjük vele

A DH GROUP BELÉP A SPANYOL PIACRA A DONPISO FELVÁSÁRLÁSÁVAL
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

Kivonul Magyarországról az egyik legismertebb sporttermékeket árusító üzletlánc
A vállalat 2024-es üzleti éve veszteséges volt, romániai leányvállalatait is eladta.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





