Most válogathat az, aki hosszú távra fektetné be vagyonát
Ha igaz az a feltevés, hogy az ingatlanpiac elérte a mélypontot, akkor most érdemes ingatlanba fektetni.
Kisebb-nagyobb budapesti irodaházak változó bérbeadottsági mutatóval árulják magukat, várják, hogy egy befektető megtalálja és aztán jó gazda módjára karbantartsa, fejlessze, hogy aztán ezt szép, és hosszútávon biztos bérleti bevétellel meghálálhassa neki.

A volt Pest megyei illetékhivatali irodaház, a Fogarasi út elején jelenleg üresen áll. A hatszintes, 2700 négyzetméteres irodaházat a kétezres évek elején adták át, 500 négyzetméteres légkondicionált szintterületekkel, bemutatóteremnek vagy ügyfélszolgálati irodának alkalmas földszinti helyiségekkel. Lehetne benne egy cég székháza, de több cég is bérelhetné az egyenként 500 négyzetméteres irodaegységeket.
Az alkalmazottak örülhetnének a kiváló tömegközlekedésnek, a Pillangó utcai metróállomás három percre van a háztól. De ugyanennyi sétával mehetnek a Tesco Extrába, vagy a barkácsáruházba bevásárolni.
Nagyjából félúton van az Aréna és az Árkád között, közel a Hungexpohoz, a Sportarénához.
De mit gondolnak erről az elemzők?
Kiss Ernő Befektetési és Ipari Ingatlanok Divízió vezetője az Eston 2013-as év végi piacelemzés kiadványában így foglalta össze a helyzetet: „A csökkenő állampapírhozamok arra késztetik a befektetőket, hogy alternatív, adott esetekben kockázatosabb, de prémium hozamokat eredményező befektetési lehetőségeket keressenek. A jelenlegi hozamok megfelelőek ahhoz, hogy a keresett alternatívát, az ingatlanpiacon találják meg. Ennek megfelelően a következő 12 hónapban a befektetések összértékének emelkedését várjuk.
Régiós kipillantást kaptunk a JLL 2014 januárjában kiadott előrejelzéséből, amely a környező országok befektetési volumenét elemzi., A tanulmány szerint 2013 második félére eső kereskedelmi ingatlanbefektetés volumene várhatóan Lengyelországban 2232 millió euró, Csehországban 970 millió, harmadik helyen Magyarország áll 243 millióval, majd Szlovákia 199 és Románia 195 millióval.

Négy új lakópark, négy különböző életstílus – Találd meg azt az otthont, ami igazán hozzád illik
Iroda

Vége a többéves irodabérletek korszakának? Egyre több vállalat vált rugalmas megoldásokra
Az irodapiac új korszakba lépett: már nem az a kérdés, kell-e iroda, hanem az, hogy milyen

Irodát bérelni ma már egészen mást jelent: egyre több cég vált szolgáltatott irodára

5+1 érv a szolgáltatott iroda mellett, amit minden cégvezetőnek érdemes ismernie
Raktár

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt
Otthon

Nem az számít, mennyi hitelt kapsz: ezt érdemes átgondolni, mielőtt személyi kölcsönt veszel fel

Ingyen tervek, milliós támogatás: most újabb budapesti panelházak újulhatnak meg kedvező feltételekkel

Spekulánsok szorításában az európai lakáspiac? Súlyos figyelmeztetést adott ki az EU, sürgős lépéseket sürgetnek

Csak az árcsökkentés rázhatná fel a balatoni ingatlanpiacot
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: ezek formálják a jövő irodáit

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ új megoldást

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait
Retail

Eszkalálódik az IKEA-sztrájk, csütörtök délután 3-ig folytatódik a munkabeszüntetés
Elégedetlenek az áruház magyarországi dolgozói.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó




