Mégsem menti meg a Saabot a kínai Hawtai Motor
Ismét bizonytalanság övezi a svéd autógyártó Saab jövőjét, miután a többségi tulajdonos Spyker Cars csütörtökön bejelentette, az előző heti – 150 millió euró értékű – megállapodásból kiszáll az új kínai befektető Hawtai Motor.
A Spyker tájékoztatása szerint a kínai fél azért lépett ki az egyezményből, mivel “nem tudta megszerezni az ügylethez szükséges valamennyi hozzájárulást”. A társaság ugyanakkor hangsúlyozta: folytatják a tárgyalásokat a Hawtaival az együttműködésről, jóllehet más stratégiai partnerek is szóba jöhetnek.
A Saab magyarországi forgalmazója megerősítette a hírt, és közölte, hogy a Saab vezetése jelenleg is Kínában van és befektetőkkel tárgyal. A forgalmazó szerint több kínai társaság is érdeklődik a stratégiai együttműködés iránt.
A Reuters brit hírügynökség forrásai szerint a Spyker most a Great Wall Motorral folytat tárgyalásokat. „A két fél a Hawtai-ügylet ellenére folyamatosan kapcsolatban volt az elmúlt időszakban” – mondta a tárgyalásokat jól ismerő forrás.
A Spyker március 3-án jelentette be, hogy a kínai autógyár, a Hawtai Motor 150 millió euróval száll be a vállalatba: 120 millió euróért közel 30 százalékos részesedést kap a Saab-ban, a fennmaradó 30 millió eurót hitel formájában biztosítja. A Spyker akkor elmondta: az ügylet lehetővé teszi, hogy a cég kifizesse beszállítóit, és újraindítsa az április 6. óta szünetelő gyártást. A megállapodás értelmében maga a Spyker is 30 millió eurós támogatást nyújtott volna a Saab-nak, továbbá az Európai Beruházási Bank 30 millió eurós kölcsönnel támogatta volna a svéd autógyártót.
A Spyker 2010 elején állapodott meg a Saab megvételéről. Összesen 74 millió dollárt fizetett a GM-nek, és 326 millió dollár értékű elsőbbségi Saab-részvényt bocsátott ki az amerikai cég számára.

Modern otthonok és zöld nyugalom – 4 lakópark, ahol érdemes élni
Iroda

Találd meg az ideális irodát pillanatok alatt!

Ne maradjon le róla! Elképesztő iroda- és raktárbérlési lehetőség Budapesten!

Ne hagyja ki! Budapest legjobb irodái és raktárai a XI. kerületben várják!

Nemzetközi ingatlanbefektetéssel erősít a Gránit legnagyobb ingatlanalapja
Raktár

Ne maradjon le róla! Elképesztő iroda- és raktárbérlési lehetőség Budapesten!

Ne hagyja ki! Budapest legjobb irodái és raktárai a XI. kerületben várják!

Hatalmas raktárak és rugalmas irodák rendkívül jó áron – Ne maradjon le erről az ajánlatról!

Ne szalassza el! Így találhatja meg a tökéletes irodát vagy raktárt villámgyorsan!
Otthon

Mini-Dubaj helyett fővárosi projekt! Budapest megszerezte Rákosrendezőt – de mi lesz az arab gigaberuházással?

Döbbenetes NAV árverés: házak fillérekért – de van egy hatalmas csavar!

Frissítés: Reagált az egyház – Balog Zoltán egyháza óriási hasznot húzhatott az államtól kapott területből?

Milliárdos ingatlanbiznisz? Balog Zoltán egyháza óriási hasznot húzhatott az államtól kapott területből!
Dizájn

Csak így állj neki a takarításnak: rengeteg időt megspórolsz ezzel a trükkel

A ronda, ragacsos padlót is újjávarázsolja ez a trükk: elmondjuk, hogyan működik

Ezekkel a trükkökkel a sötét lakás is fényesebbnek tűnik – Így rendezd be a szakértő szerint

7 dolog a lakásban, ami mocskosabb, mint a vécé – Igazi baktériumtanyák
Pénz

Nemzetközi ingatlanbefektetéssel erősít a Gránit legnagyobb ingatlanalapja
A Gránit Alapkezelő által menedzselt Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alap (MPTIA) – a harmadik legnagyobb hazai nyilvános ingatlanalap –
Adó és jog

Hogyan gyorsítja a nők karrierjét a hibrid munkavégzés?

Mesterséges intelligencia a munka világában: A Randstad HR Trends kutatás legfrissebb eredményei

Humán Tőke Stratégia 2025: hogyan alakulnak a munkaerőpiaci trendek?

Fizetések 2025-ben: a munkáltatók lehetőségei messze vannak a munkavállalók elképzeléseitől
Retail

Tiborcz István üzleti kérdésekben nem kéri ki Orbán Viktor véleményét
Minden kérdésre válaszolt a miniszterelnök veje.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
