Kelend? a luxus!
A víz min?sége és szintje ideális, az autópálya és más infrastrukturális fejlesztéseknek köszönhet?en biztosan számíthatunk a balatoni ingatlanok áremelkedésére – érvel egy német cég.
A Balaton régiójában a valós ingatlanpiaci trendeket a közép- és hosszú távú, nagyértékű beruházások és invesztíciók jelzik – vélekednek az Engel&Völkers német ingatlanos cég képviselői az április 26-án tartott tájékoztatójukon. A balatoni ingatlanpiac egyes területei komoly vetélytársai lehetnek más országok üdülőövezeteinek. Különösen igaz ez a magasra pozícionált luxus ingatlanok piacára. Éppen ezért az Engel&Völkers cég legújabb irodáját Siófokon nyitotta meg, s kizárólag magas minőségű ingatlanokkal foglalkozó hálózat további, a balatoni presztízs kategóriába tartozó ingatlanok forgalmazásába is belekezd. A cég szerint az eladók gyakran alábecsülik a magyar felvevőpiacot, ezért inkább külföldön próbálnak vevőt találni, holott ma már a magyar vásárlók is vannak annyira tőkeerősek, mint a tőlünk nyugatabbra fekvő országok potenciális vásárlói. A cég ügyvezetője szerint ez az állítás igaz akár a fővárosi, akár a balatoni ingatlanpiacra. A cég új irodája Siófokon elsősorban azokra a villákra, nyaralókra, kúriákra összpontosít majd, amelyek várhatóan felkeltik a magyar piac mellett a Németországból, Ausztriából érkező turisták, befektetők érdeklődését is.
A luxus szegmensre specializálódott cég egyetért azokkal az elemzésekkel, amelyek szerint, ma már 18-25 millió forintért minden igényt kielégítő nyaraló vásárolható a Balatonon. Osztja azt az álláspontot is, hogy erős a túlkínálat, s több ezer eladatlan ingatlan található itt. Ez az oka annak, hogy 10-15 százalékos árcsökkenés következett be az elmúlt 2-3 évben. Ugyanakkor a víz minősége és szintje ideális, az autópálya és más infrastrukturális fejlesztéseknek köszönhetően biztosan számíthatunk a balatoni ingatlanok áremelkedésére.

Dunai életérzés és modern otthon egyben: új lakópark épül Vácon, Otthon Start lehetőséggel
Iroda

Azonnal költözhető iroda, hosszú távú kötöttségek nélkül: ezért választ egyre több cég rugalmas irodamegoldást

Azonnal költözhető, rugalmas iroda – ezért választ egyre több cég szolgáltatott irodát

Nem az ár a fő szempont többé: így rajzolja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a dolgozói jóllét és a rugalmasság

Amikor az iroda nem költség, hanem versenyelőny
Raktár

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők
Otthon

Személyi kölcsön: mikor jó döntés, és mennyi pénzt kaphatsz?

MBH Index: kínálati fordulat jellemezheti a lakáspiacot 2026-ban

Új vezető az Indotek Investments Alapkezelő Zrt. élén

Hitelsokk a lakáspiacon? Ezekre az ingatlanokra már nehezebb kölcsönt kapni – sok vásárlás az utolsó pillanatban hiúsulhat meg
Dizájn

Ingyen támogatás jár, ha ez igaz rád: több ezer háztartást érinthet

7 tipp, hogy gyorsabb legyen a tavaszi nagytakarítás: kevésbé fárasztó így

Ezt az 5 dolgot add a felmosóvízhez, és ragyogni fog a padló: friss illatú lesz a lakás

Egyetlen szabály, amit mindenkinek ismernie kell – Segít eldönteni, mi felesleges
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Találd meg a céged új irodáját gyorsan, felesleges körök nélkül

Nem az ár dönt többé: így írja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a jóllét és a rugalmasság

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban
Retail

Vlagyimir Putyin 12 billió dollárt ígér Donald Trumpnak
Titkos játszma lehet a háttérben.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





