Giró-Szász: az MNB-t nem vonjuk össze a PSZÁF-fal
A kormány az Európai Központi Bank felé minden szempontból eleget tett a tájékoztatási kötelezettségének – mondta Giró-Szász Andás kormányszóvivő az m1 Ma reggel című műsorában hétfőn.
A kormányszóvivő kifejtette: az Európai Központi Bank számára a kormány november elején elküldte a nemzeti bank törvényről szóló módosításokat, az azóta megszületett változtatások oka pedig az volt, hogy a jegybank elnöke részt vett a kormány ülésén, illetve találkozott Matolcsy György miniszterrel, ahol a jegybank elnöke észrevételeket tett, és ezek apropóján kerültek változtatások a tervezetbe. Giró-Szász András “teljes tévedésnek” mondta, hogy össze kívánnák vonni a jegybankot a PSZÁF-fal. Arról van szó, hogy ha ez a jövőben felmerül, az ne legyen alkotmányellenes. Egy “olyan átmeneti rendelkezés történne, amely alkotmányos lehetőséget teremtene erre, pont úgy, mint Európában van Csehországban, Szlovákiában, Szlovéniában, Lettországban, Írországban, Spanyolországban.”
Mint mondta: ez egy olyan elképzelhető megoldás lenne, mint “ahogyan 2009-ben az IMF maga ajánlotta a pénzügyi mozgások nagyobb ellenőrzése okán, hogy ajánlatos lenne a pénzügyi felügyeleteknek és a nemzeti banknak az összevonása”. Az akkori szocialista kormány pénzügyminiszter 2009-ben a nemzeti bankkal egyeztetve elkezdte ezzel kapcsolatban a munkát – tette hozzá a kormányszóvivő. Kérdésre válaszolva elmondta: a PSZÁF és a jegybank felett egy vezető kinevezése “akkor lenne releváns, ha ilyen típusú döntés bárhol lenne, jelenleg egy alkotmányos lehetőség megnyitása van”. A kormány – ha az országgyűlés ilyen típusú döntést kívánna hozni -, akkor előzetesen, a hazai és a nemzetközi kötelezettségeknek megfelelően egyeztetne a nemzeti bank, a PSZÁF elnökével, az Európai Központi Bankkal és az Európai Bizottsággal – közölte a kormányszóvivő.

Zugló zöldövezetében épülő modern lakások, CSOK Plusz előnyökkel
Iroda

Irodabérlés új szemlélettel: miért választják egyre többen a szolgáltatott irodákat?

Rugalmas irodák: a modern vállalkozások új alapértelmezett megoldása

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Professzionális iroda akár már holnapra – hosszú távú kötöttség nélkül
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Credipass: Rekordévet zár a hazai hitelpiac 2025-ben – Merre haladhat tovább a hitelezés jövőre?

Borulhat az Airbnb-tilalom? Durva adóemelési javaslatot dobott be az apartmankiadók egyesülete – és ez még csak a kezdet

Milliárdos budai villa és 20 ezres vidéki ház – A 2025-ös ingatlanpiac legjei és szélsőségei számokban

Sokkoló fordulat az Otthon Start körül: kiderült, hogy az érdeklődők fele így venné meg az első lakását
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

A 4iG megszerezte egy újabb cég 90 százalékos üzletrészét
A tranzakció tovább erősíti a cégcsoport adatkommunikációs portfólióját.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





