Egyre jobb üzlet a Riviérán lakást venni és kiadni
Egyre jobb formában van a francia Riviéra ingatlanpiaca. Még most sem késő ott vásárolni. Árak és szempontok jönnek.
Provance és a francia Riviera nagy részén stabilizálódtak az ingatlanárak az elmúlt hat hónapban. Befektetői szempontból fontos fejlemény, hogy egyre több infrastrukturális beruházást indítottak illetve jelentettek be, s ezek mindegyike növeli az ingatlanok értékét.
Cannes továbbra is drága, de a közeli kisebb falvak vagy kisvárosok még megfizethetők
Érdemes a használt lakásoknál körülnézni, az értéknövekedés ugyanis ezeknél is biztosított. Erre utalnak a 2010 utolsó negyedévére vonatkozó, most a legfrissebbnek tudott adatok. Egy öt-hét éves lakás kínálati ára tavaly decemberben átlag négy százalékkal volt magasabb, mint 2009 legvégén. Ezzel gyakorlatilag elérték a válság kezdete előtti árakat – derül ki a The Riviera Times összeállításából.
A közkedvelt Antibes-ban egy 2-3 szobás újépítésű apartman négyzetméterét másfél éve még 6000 euróért kínálták, ma ez az ár már 6400 euró. A használt lakások ára változatlan, kb. ötezer euro négyzetméterenként. Nizzában és környékén az új lakásoknál 5300-ról 6060 euróra nőtt az átlagár, a használtaknál 4000 körüli az ár, ez nem nagyon emelkedett. Hasonló értékeket figyeltek meg Aix-en-Provence-ben, és Hyresben is.
Tovább az Ingatlanmenedzser.hu cikkére.

Zöld otthonok, városi kényelem – négy projekt, ahol a jövő már ma épül
Iroda

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Irodabérlés újragondolva: miért éri meg szolgáltatott irodát választani?

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

A Váci úton vett fejlesztési telket a WING
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Végre járható lesz a Flórián téri felüljáró – de jön a feketeleves: újabb lezárások bénítják majd a várost!

Felrobbant a lakáspiac: lakásonként 10 milliós büntetést kaphatnak a fejlesztők az Otthon Start miatt!

Ezért nem tudod eladni az ingatlanod – 6 hiba, amit sok eladó elkövet

Felrobbantja a piacot az Otthon Start – de nem ott, ahol mindenki várta!
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





