Dobogós az ipari bővülésünk
Magyarországon egy év alatt 41 százalékkal bővültek az ipari megrendelések, ami az EU 27 tagállama közül a harmadik legjobb mutató – derül ki az Eurostat májusra vonatkozó adataiból.
Magyarország az új megrendelések 40,6 százalékos növekedésével a harmadik helyre került a 27 EU tagország között Lettország (69 százalék), és Észtország (44 százalék) mögött az Eurostat csütörtökön ismertetett adatai szerint.
A 27 tagországot tekintve az új ipar rendelések növekedése 2,7 százalékra gyorsult az előző hónaphoz képest májusban az áprilisi 0,3 százalékos bővülést követően, és 20,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit.
Az euróövezetben – melybe hazánk nem tartozik bele – tíz éve a leggyorsabb ütemben nőttek májusban az új ipari megrendelések.
Az euróövezetben a havi összevetés szerint 3,8 százalékkal, éves bázison 22,7 százalékkal nőttek az iparnak adott új megrendelések májusban. Elemzők havi szinten változatlan adatot, éves összevetésben 20 százalékos növekedést valószínűsítettek.
Az adatok – a korábban ismertetett beszerzési menedzser-indexekhez hasonlóan – alátámasztják azokat a felvetéseket, miszerint az adósságválság bénító hatása ellenére a második negyedévben felgyorsult az euróövezeti növekedés.
Ugyanakkor elemzők arra is rámutattak, hogy a bővülés motorja változatlanul az export: a belföldi kereslet – elsősorban a magas munkanélküliség miatt – még mindig gyenge.

Új építésű lakóparkok, amelyek új szintre emelik az otthon fogalmát – Balatontól a belvárosig
Iroda

Rugalmas iroda, azonnali indulás: ezért fordul egyre több cég a szolgáltatott irodák felé

Már nem az ár dönt: így alakítja át az irodapiacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

AZ INTERNATIONAL WORKPLACE GROUP 2025-BEN VILÁGSZERTE 1132 ÚJ HELYSZÍNNEL BŐVÍTETTE HÁLÓZATÁT
Raktár

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket

A drága ajándékokat már novemberben megvettük, karácsony előttre ez maradt
Otthon

Jó áron keresel lakást? Így értesülhetsz elsőként minden árváltozásról!

Sokan teljesen félreértik az Otthon Start hitelt – ez a részlet most mindenkit meglephet

Újjászületett Budapest ikonja: megnyílt a Citadella – ilyen még soha nem volt a Gellért-hegy tetején

Beindult a nyaralópiac: gyönyörű balatoni házakat mutatunk, amelyekre most sokan azonnal lecsapnának
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Rugalmas irodák: miért váltak a modern vállalkozások új alapmegoldásává?

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt
Retail

Beszállt a Vapiano étteremláncba a Libri alapítója és egykori cégvezetője
Megtörtént a tulajdonosváltás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





