A Skanska-portfólió legújabb tagja a Könyves Kálmán körúton
A Skanska újabb, mintegy 2 hektáros építési telek megvásárlásával növelte jelenlétét a budapesti ingatlanpiacon. A tranzakció megerősítette, hogy a Skanska hisz a hazai ingatlanpiac és különösképpen a ?repülőtéri folyosóként? emlegetett terület jövőjében.
Az új projekt, mely akár a nyáron megkezdett Népliget Center folytatásának is tekinthető, mintegy 60,000 négyzetméteren kínálhat majd A-kategóriás irodaterületet. Ezzel a potenciális fejlesztési lehetősséggel a Skanska erős konkurenciát jelenthet azon fejlesztők számára, akik az új kormányzati negyed elhelyezéséért állnak versenyben. Az új fejlesztés a Népliget Centerrel együtt mindösszesen közel 90,000 négyzetméternyi modern, remek infrastuktúrájú és gyorsan fejlődő területen lévő irodát jelent, méretét, elhelyezkedését, minőségét és a fejlesztővel szemben támasztott tapasztalati kívánalmakat maximálisan teljesítve komoly alternatívaként szerepelhet a már ismert projektek mellett, ugyanakkor figyelemreméltó lehetőséget jelent a hazai és nemzetközi cégek számára is.. A beruházás összértéke várhatóan eléri majd a 120 millió EUR-t.
Figyelemreméltó érv a Skanska eddigi magyarországi tapasztalata is, amely összesen 100,000 négyzetméternyi A-kategóriás irodaterületet tesz ki, továbbá az a tény is, hogy a határidők betartásának tekintetében a Skanska a legjobb eredményeket produkáló fejlesztők egyike.
?Elemzéseink szerint a repülőtéri folyosó sok nemzetközi és hazai cég érdeklődésének középpontjában áll. Az utóbbi időben tapasztalható fokozódó fejlesztői érdeklődés bizonyítja, hogy versenytársaink is készek kihasználni a terület kínálta előnyöket. A Népliget Center értékesítése során azt tapasztaltuk, hogy potenciális ügyfeleink is elismerték a helyszín költség- és időtakarékos jellemzőit. Vitathatalan a repülőtér közelségének fontossága, a tömegközlekedés sokrétűsége és a gépjárművel való könnyű megközelíthetőség is. Úgy gondolom, hogy budapesti fejlesztéseink már bebizonyították, hogy a Skanska csak kiváló minőségű szolgáltatással hajlandó képviseltetni magát a piacon. Értem ez alatt azt is, hogy kimagasló színvonalú irodaházainkat mindig a vállalt határidőben adta át a bérlőknek.? ? mondta el Andreas Lindelöf, a Skanska Property Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.
Prága és Varsó mellett Budapest a Skanska kiemelt közép-európai helyszíne. Idén nyáron kezdte meg a Skanska legújabb irodaház-beruházását, a Népliget Centert. A repülőtéri-folyosó egyik sarokköve közel 26.600 m2 alapterületen kínál A-kategóriájú irodákat. A Skanska befektetésének értéke 24 millió EUR. A Népliget Center első fázisának (9,200 m2) befejezése 2007 decemberére tervezett.