6-8%-os áremelkedés várható a lakáspiacon – Csökken az építési kedv
Az Ecostat IngatlanBarométer 2006-os éves értéke 2.5 százalékponttal maradt el a 2005. évi mutatótól és 8.6 százalékponttal a 2002-es eddig mért legmagasabb (53.5%) indextől. A 44.9 százalékos összesített mutató szerint az előző évekhez képest érzékelhetően változik az ingatlanpiac.
Az Ecostat tanulmánya szerint az ingatlanpiac bővülése egyelőre elért egy felső határt. Az új létesítmények iránti igény és a meglévő állomány cserélődése a jelenlegi feltételek mellett alig fokozható. A piaci szereplők várakozásai továbbra is széles sávban szóródnak, a legmagasabb átlag feletti dinamikát jelző csoport ebben a negyedévben az önkormányzatok, amelyek pozitívnak és növekvő mértékűnek ítélik meg a következő félévi ingatlan-beruházásukat és az ingatlanok felújítását.
Az ingatlanpiac szereplői 2006-ra az előre jelzett inflációnál magasabb árnövekedést feltételeznek építményeik, szolgáltatásaik értékesítésében. A különböző ingatlancsoportokban az árak várhatóan 6.4-8.5 százalékkal emelkednek. A legnagyobb mértékű növekedést az építőanyag-áraknál jelezték a piaci szereplők, amelyekre 8.7 százalékos árnövekedést prognosztizáltak, áll az Ecostat tanulmányában.
Az ingatlanpiac szereplői 2007-ra továbbra is az előre jelzett inflációnál magasabb árnövekedést várnak. Az előző negyedévben 6.9-12.5 százalék között mozgott a várt árnövekedés, az év negyedik negyedévében valamivel alacsonyabb, de az inflációt meghaladó 6-10 százalékos áremelkedést prognosztizálnak. A legnagyobb mértékű árnövekedést már nem a telkeknél, hanem a munkaerő-költségeknél (9.9%) és az építőanyag-áraknál (10.1%) prognosztizálják. A várakozások szerint az építési szerelési tevékenységek árai 9.7, a telekárak 6.2 és a tervezési díjak 8.4 százalékkal haladhatják majd meg a 2006. évi szintet.

Metrodom Beat – ritmust ad az életednek!
Iroda

Hibrid munkavégzés és wellbeing – Ma már alapelvárás az irodapiacon!

Nagy Viktor az Indotek Group új non-retail értékesítési vezetője

Új miskolci Regus irodával bővül az International Workplace Group, reagálva a hibrid és platform munka iránti növekvő keresletre

Újabb nagyvállalat választotta a Liberty irodaházat – több mint 5000 m²-re kötött bérleti szerződést az AutoWallis Csoport
Raktár

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek
Otthon

Ezért nem tudod eladni az ingatlanod! – Mutatjuk a leggyakoribb hibákat

Megszületett a nagy alku Rákosrendezőről: 800 millió eurós fejlesztés jöhet Budapesten!

Szeptembertől jön az „energiaforradalom” a társasházaknál: napelemes közösségek indulhatnak Magyarországon!

MINDEN IDŐK LEGMAGASABB KERESLETÉT MÉRTE A DUNA HOUSE AUGUSZTUSBAN
Dizájn

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend

Kisebb a házuk, mint egy átlagos hálószoba, mégis tökéletesen elférnek – Videón mutatják be a miniotthont

Véletlenül hozzáért egy seprűvel a kutyájához: senki sem számított arra, ami ezután történt

Így tisztítsd az air fryert dörzsölés nélkül: pár perc alatt makulátlan lesz
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Bérszámfejtő – TB ügyintéző munkatársat keres a Dél-Pest Megyei Víziközmű Szolgáltató Zrt.

Tapasztalt vámügyintézőt keres az Alba-Zöchling Kft. Székesfehérvárra

Hol a határ? Mit írhat elő a főnökünk a munkahelyi megjelenésben?

Szervizspecialistát keres Kelet-Magyarországra a HORSCH Maschinen GmbH
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
