1,95 milliárdot adtak debreceni fejlesztésre
Debrecenben megújul a szabadtéri színpad, kicsinosítják a Békás-tavat, ködszínházat építenek és folytatják a stadionrekonstrukciót. A fejlesztéshez 415,6 milliárd forinttal az önkormányzat is hozzájárul.
Európai uniós forrásból megújul a debreceni Nagyerdő parkerdeje: a város önkormányzata 1,95 milliárd forint támogatást nyert a csaknem 2,4 milliárd forintos beruházáshoz – jelentette be Kósa Lajos, a város fideszes polgármestere hétfőn.
A beruházás első projektelemeként megújul a nagyerdei szabadtéri színpad. Felújítják és bővítik és akadálymentessé teszik a jelenlegi épületet, ezer személyes nézőteret alakítanak ki – ismertette Kósa Lajos. Hozzátette: teljesen megújul a Békás-tó és környéke, új kutat fúrnak, kikotorják és újrabélelik a tó medrét, s megújítják a 19 hektáros zöldfelület növényvilágát.
A második projektelem keretében ködszínházat (vízi attrakciót) építenek és parkosítanak a Csónakázó-tó helyén. A ködszínház környezetében 198 gépkocsi befogadására alkalmas mélygarázst is építenek, a Nagyerdei Stadion rekonstrukciójának folytatásaként öntött gumi burkolatú futópályát is kialakítanak – ismertette a beruházás részleteit Kósa Lajos.
Papp László (Fidesz), a város gazdaságfejlesztési stratégiájáért felelős alpolgármester tájékoztatása szerint a fejlesztéshez 415,6 milliárd forint saját forrással járul hozzá az önkormányzat.
A közbeszerzési eljárás eredményeként a projektelem megvalósításának lehetőségét a debreceni Keviép Építőipari és Kereskedelmi Kft., a második részét pedig a debreceni Hunép Universal Építőipari Zrt. és az Épkerservice Építőipari- Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. alkotta “Hajrá, Debrecen!” Konzorcium nyerte el – közölte Papp László.

Legyen élmény a lakásvásárlás!
Iroda

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában

Fenntarthatósági rekordokat döntöget a Budapest ONE irodaház
Raktár

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!
Otthon

Őszi fordulat: egyre inkább lefelé korrigálnak az eladók

A DUNA HOUSE GROUP ÚJ NÉVEN FOLYTATJA MŰKÖDÉSÉT

Ez a kiadó lakás Téged is elvarázsol – hatalmas terasszal a XIII. kerületben

OtthonTérkép mobilapp – Értesülj elsőként a lakásárak változásáról!
Dizájn

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Csatlakozz a Libri-Bookline digitális csapatához – keresik új Termékmenedzserüket!

Új karrierlehetőség Székesfehérváron: Vámügynökség Vezető pozíció az Alba-Zöchling Kft.-nél

Építs karriert a kiberbiztonság jövőjében – Business Development Manager-t keres a Bakotech Magyarországra

A világ lassan belefullad a munkaalkoholizmusba – Magyarországon még tűrhető a helyzet
Retail

Vadonatúj pláza nyílt Budapesten
A bevásárlóközpont központi elemet tölt be.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
