Leszakadóban van a magyar ingatlanpiac
Az európai ingatlanbefektetések nagysága az idén 10 százalékkal zsugorodik a közép-kelet-európai régióban, a lengyel és a cseh piac jól teljesít, a magyar piac viszont leszakadóban van – mondta Kohári Gábor, a Deloitte Zrt. igazgató helyettese szerdán sajtótájékoztatón Budapesten.
A régióban a kereskedelmi ingatlanbefektetések értéke a tavalyi első félévben 6 milliárd, az ideiben pedig 2 milliárd eurót tett ki – közölte a szakember.
A régióban a jó minőségű ingatlanokat keresik befektetési céllal, ezekből azonban kevés van a piacon. Magyarország nem a legideálisabb befektetési terep, amit az is bizonyít, hogy érdeklődés ugyan mutatkozik az ilyen ingatlanok iránt, de üzlet egy éve nem született – mondta Kohári Gábor.
A nem teljesítő hiteladósok (beleértve a vállalkozásokat és a magánszemélyeket is) – amelyek többsége ingatlanhitelt nem tud fizetni – száma Magyarország mellett Romániában és Szlovéniában még mindig emelkedik. Magyarország 15 százalékkal második a sorban – Románia mögött. A nem teljesítő adósok száma viszont csökkent Csehországban, Lengyelországban és Szlovákiában.
Azoknak az adósoknak, akik kaptak még egy lehetőséget az átstrukturálással, a negyede újra visszaesik, és nem tudja fizetni a hitelét. Az ingatlanok értékelése is gondot okoz a piacon. Nehéz ugyanis a piaci értéket meghatározni, ha kevés a tranzakció vagy az adott területen nem is volt ilyen. Az árazás bizonytalansága megjelenik a hozamokban is.
Az utóbbi időben megjelentek a piacon a régióban is a különféle zöld minősítésű ingatlanok, elsősorban irodák. A jelenlegi magas kihasználatlanság mellett ezeket nem lehet drágábban bérbe adni, így inkább csak PR-értéke van a minősítésnek. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy néhány év múlva nem válik előnnyé a zöld jelleg.

Négy lakópark, négy életstílus – így találd meg a tökéletes otthont Budapesten
Iroda

Fenntarthatóság, jóllét, rugalmasság: ezek a feltételek diktálnak az irodabérlésnél

Rugalmasság, felújítási hullám és minőségi elvárások formálják az irodapiacot

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára
Raktár

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban
Otthon

Közvetlenül a Balaton hullámai mellett – mediterrán luxusvilla új tulajdonosát keresi

Csapj le elsőként a kedvezményes ingatlanokra – így találhatod meg a legjobb árú lakásokat

Na, erre tényleg senki nem számított: itt vannak az új otthontámogatás végleges szabályai!

Napelemet tennél a házra? Kitört a magyar napenergia-láz – és most jöhet a pályázatcunami?!
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A „milliárdosok bunkerében” tervezhet titkos megállapodást Európa háta mögött Washington és Moszkva
Ukrajnai béketerv helyett valami egészen mással állhatott elő a Fehér Ház és a Kreml.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





