Nem pénz kérdése a környezetbarát iroda
Európában elsőként kapott környezetbarát minősítést a magyar Colliers iroda.
A Colliers International Magyarországon immár LEED for Commercial Interiors minősített irodában folytatja működését, amely egyben a nemzetközi ingatlantanácsadó-hálózat első európai zöld irodájaként debütál.
Az elnyert minősítés számos tényezőt vesz figyelembe: az energiahatékonyság mellett például fontosak a lokációval és az épülettel összefüggő előnyök, a beépített anyagok illetve az egészséges belső környezet kialakítása. A megújult irodában ezért áttértek a víztakarékos berendezések, valamint a környezetbarát tisztítószerek alkalmazására, a világítás kiépítését korszerű fénycsövekkel és LED világítótestekkel oldották meg, valamint a gipszkarton-, az üvegfalak, az ajtók és szőnyeg egyaránt magas újrahasznosított anyagtartalommal bírnak.
Számos felhasznált anyag emellett hazai gyártású is, mely csökkenti a szállítás okozta környezetterhelést. Nem utolsó sorban az átlagnál magasabb az egy főre jutó friss levegő mennyisége.Az iroda minősítéséhez hozzájárult a jó lokáció és a zöld tető is pozitívumként szerepelt. „A saját iroda kialakítása és minősítése legalább annyi figyelmet és munkát kívánt meg, mint az ügyfeleink igényeinek a teljesítése.” – értékelte a folyamatot Szircsák Norbert, a cég zöld minősítési üzletágának vezető tanácsadójaaz OGH hírügynökség kérdésére, a minősítés átvétele alkalmából.
A Colliers magyarországi csapata LEED Silver minősítése kapcsán a saját példájukon is bizonyíthatta, hogy a zöld iroda kialakítása sokkal inkább tervezés és odafigyelés kérdése és nem okoz jelentős többletköltséget egy zöld iroda kialakítása.
A szakember kiemelte, hogy a magyarországi a harmadik Colliers iroda a világon – Európában viszont a legelső –, amely megszerezte a LEED for Commercial Interiors minősítést, amit kifejezetten az irodai kiépítések illetve kiskereskedelmi egységek környezetbarát minősítésére alkottak meg.

Metrodom Beat – ritmust ad az életednek!
Iroda

Hibrid munkavégzés és wellbeing – Ma már alapelvárás az irodapiacon!

Nagy Viktor az Indotek Group új non-retail értékesítési vezetője

Új miskolci Regus irodával bővül az International Workplace Group, reagálva a hibrid és platform munka iránti növekvő keresletre

Újabb nagyvállalat választotta a Liberty irodaházat – több mint 5000 m²-re kötött bérleti szerződést az AutoWallis Csoport
Raktár

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek
Otthon

Ezért nem tudod eladni az ingatlanod! – Mutatjuk a leggyakoribb hibákat

Megszületett a nagy alku Rákosrendezőről: 800 millió eurós fejlesztés jöhet Budapesten!

Szeptembertől jön az „energiaforradalom” a társasházaknál: napelemes közösségek indulhatnak Magyarországon!

MINDEN IDŐK LEGMAGASABB KERESLETÉT MÉRTE A DUNA HOUSE AUGUSZTUSBAN
Dizájn

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend

Kisebb a házuk, mint egy átlagos hálószoba, mégis tökéletesen elférnek – Videón mutatják be a miniotthont

Véletlenül hozzáért egy seprűvel a kutyájához: senki sem számított arra, ami ezután történt

Így tisztítsd az air fryert dörzsölés nélkül: pár perc alatt makulátlan lesz
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Bérszámfejtő – TB ügyintéző munkatársat keres a Dél-Pest Megyei Víziközmű Szolgáltató Zrt.

Tapasztalt vámügyintézőt keres az Alba-Zöchling Kft. Székesfehérvárra

Hol a határ? Mit írhat elő a főnökünk a munkahelyi megjelenésben?

Szervizspecialistát keres Kelet-Magyarországra a HORSCH Maschinen GmbH
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
