Napi Gazdaság: nagyobb állami szerepvállalás az energetikában
Zöld adórendszert, egyszerűsödő engedélyeztetési eljárásokat és pályázatokat, bővülő forrásokat és nagyobb állami szerepvállalást valósít meg a kormány az energetikában – nyilatkozta Bencsik János, a néhány napja a fejlesztési tárca keretén belül összevont klíma- és energiapolitikai államtitkárság vezetője a Napi Gazdaságnak.
Az államtitkár a lapnak elmondta: az állami középületek felújítása nemcsak a belső gazdasági növekedést fokozhatja, de mérsékelheti a költségvetési kiadásokat is. A másik fontos irány a hazai kkv-k energetikai tudatosságának javítása, hiszen ők nem helyeznek kellő súlyt erre. Jövőre ezért a kormány komoly forrásokkal rendelkező alapot hoz létre.
Mint mondta, a lakossági épületek esetében összetettebb finanszírozási megoldásokra van szükség.
A Zöld Beruházási Rendszer mögötti kvótaforrások jobb kihasználása az államtitkár véleménye szerint az ország kvótapiaci hírnevét is helyreállíthatja. Az erőművek számára hátrányos kvótadrágulási folyamat ezen az oldalon az épületenergetikai célok forrásait bővítheti.
Bencsik János szerint a kormány a már meglévő alapokból is csoportosíthat át forrásokat erre a területre, 2012-re pedig a költségvetésben lesznek olyan tételek, amelyek a belső piac élénkítését szolgálják. Emellett a kormány kihasználná a pénzpiacok kedvezményes kamatozású hitelforrásait is.
A források szűkössége mellett a szakember- és tudáshiány is hátráltathatja a beruházásokat. Az államtitkár úgy véli, ezen segíthet egy nemzeti energia- és zöldgazdaság-fejlesztési ügynökség létrehozása, illetve egy energiagazdász-hálózat kiépítése.
Energetikai jelenlétét az állam a szabályozás mellett a tulajdonosi jogokon keresztül erősítené. Stratégiai okokból a kormány a Magyar Villamos Művektől sem válna meg, és jelenleg nincs napirenden a társaság tőzsdére vitele sem – mondta az államtitkár a lapnak.

Négy külön világ, egy közös cél: minőségi, modern otthonok minden élethelyzetre
Iroda

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Irodabérlés újragondolva: miért éri meg szolgáltatott irodát választani?

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Brutális kreativitás a magyar egyetemistáktól: olyan ingatlanfejlesztési ötleteket tettek le az asztalra, hogy a szakma csak pislog!

Lezárult a távhőpályázat: MINDEN pénz elfogyott – több száz társasház járt jól, a többieknek várniuk kell!

A kérdés adott: hirdetni akarsz vagy eladni? Egyáltalán nem mindegy!

Black Friday 10 napig! Most fél áron hirdethetsz az Ingatlantájolón!
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





