Hatezer lakást épít a Fadesa
Hat projekt keretében több mint hatezer új lakást épít Spanyolországban a FADESA. A vállalat ezt az április 8-ig tartó, nyolcadik Madridi Ingatlan Szalonon (SIMA) jelentette be. A kiállításon a FADESA spanyol-, magyar-, francia- és lengyelországi, valamint marokkói ingatlan-kínálatát mutatja be.
A FADESA hat új projektjéből négy Madridban valósul meg. Több mint 1,1 millió négyzetméternyi területen összesen 3 300 lakóingatlant építenek. Ezen a piacon a vállalat több, mint 5 500 lakóingatlannal van jelen, melyek közül kiemelkednek az olyan szimbolikus jelentőségű fejlesztések, mint a 2 950 lakásos Ciudad Jardín de Aranjuez (Aranjuezi Kertváros). Ez a projekt különösen nagy sikert aratott, és értékesítése már be is fejeződött.
Jelenleg a FADESA mintegy 270 különböző típusú lakóingatlanból álló lakóparkot épít a Parque Colmenar zöldövezeti lakónegyedben, ahol az önálló lakástól a sorházi lakásokig minden megtalálható. A lakópark tervében nagy zöldterületek, kereskedelmi és szabadidős zónák is szerepelnek. Madrid és Toledo közvetlen közelében a vállalatcsoport folytatja a Solagua Casas & Golf lakópark építését, ahol több mint 1 400 lakóingatlant adnak majd át. Ezt a projektet egy szálloda, egy 9 lyukú golfpálya, egy bevásárlóközpont és hatalmas zöld területek teszik teljessé.
Új projektek Sanxenxoban és Zaragozában
A FADESA a Madridi Ingatlan Szalonon két új fejlesztést is bemutat:
Spanyolország középső régiójában, a hegyi turizmus központjában (Zaragoza) a FADESA egy több, mint 2 200 lakóingatlanból és egy 18 lyukú golfpályából álló lakóparkot épít. A projekt előreláthatólag 348 millió eurós befektetéssel valósul meg.
A második projekt a nyugati parton készül, Spanyolország turisztikai szempontból egyik legjelentősebb részén (Sanxenxo Pontevedra). A beruházás teljes költsége 110 millió euró, és közel 500 lakóingatlan megépítését célozza, csupán 800 méterre a tengerparttól.
Egyéb projektek
Ebben az évben a FADESA egyéb lakóingatlan-építési referencia-projekteket is elindított. Ezek egyike a 100 millió eurós Gran Guanarteme Lakópark Las Palmas (Kanári-szigetek) központjában. A projekt keretében 300 luxusingatlan épül.
A nemzetközi piacokon is aktív a FADESA. A vállalatcsoport nemrég két párizsi felhőkarcoló irodaház (Levallois Tornyok) építésének tervét jelentette be. Az előreláthatólag mintegy 500 millió eurós befektetéssel megépülő tornyok avantgárd építészeti stílusukkal tűnnek majd ki. Az épületek a La Defense párizsi üzleti negyedtől csupán 500 méterre, az Eiffel-toronytól pedig 4,5 kilométerre állnak majd.
A FADESA és a Barceló március 17-én nyitotta meg első marokkói szállodáját, a Barceló Casablanca hotelt. Ez a két vállalat által 2004-ben megkötött stratégiai megállapodás aláírása óta átadott kilencedik létesítmény. A 4 csillagos, 85 szobával rendelkező hotel a város egyik fő sugárútján, a D?Anfa boulevardon található, amely egyben Casablanca kereskedelmi és pénzügyi központja is.
Szintén Marokkóban, április elsején írták alá a Tanger City Center megépítéséről szóló megállapodást. Az összesen 89,45 millió euró tervezett befektetéssel megvalósuló projektet a marokkói kormány 2005 júniusában ítélte oda a FADESA-nak és az a ANJOCA-nak. A megállapodást a FADESA elnöke, Manuel Jove, és az ANJOCA elnöke, Ángel Jove látta el kézjegyével, a marokkói idegenforgalmi miniszter, Adil DOUIRI védnöksége mellett.
A komplexum az öböllel szemben helyezkedik majd el, a város fő sugárútján. A város dinamizálását célul kitűző épületek avantgárd stílusban készülnek. A projekt keretében mintegy 850 lakóingatlant, két négy-, illetve ötcsillagos szállodát, egy nagy irodaházat és egy bevásárló- és szabadidőközpontot valósítanak meg.