Ezért felélénkülés lehet az ingatlanpiacon
A kamattámogatott lakáshitelezés év eleji és a szocpollal kapcsolatos szabályok várható változása élénkítheti az ingatlanpiacot – mondta el az FHB Bank Zrt. vezérigazgató-helyettese. Tokodi Gábor hozzátette: a jegybanki alapkamat csökkenése szintén kedvező hatást gyakorol a hitelezésre.
Tavaly még arra számítottak, hogy az ingatlanpiacon fordulat következik be, ennek egyik fő mozgatórugója a támogatott hitel megjelenése volt, azonban a tavalyi év utolsó negyedévében is tovább csökkentek a használt ingatlanárak, és az idei első negyed előzetes adatai is arra mutatnak, hogy sem az építési engedélyek száma, sem a felépített és átadott ingatlanok számában nem következett be jelentős áttörés – mondta az InfoRádiónak az FHB Bank Zrt. vezérigazgató-helyettese.
Tokodi Gábor közölte: idén arra számítanak, hogy a tavaly második félévben látott trend folytatódik, de ezen az változtathat, ha a támogatott hitelek hatása beérik, illetve a szocpolt szélesebb körben bevezetik.
Az alapkamat és a bankok forrásköltségének a csökkenése azt eredményezte, hogy a hitelek kamata is csökkent – emelte ki a vezérigazgató-helyettes. A tavalyi 12-13 százalékos kamat helyett már 9 százalékért is hozzáférhető a hitel, míg a támogatott hitel 6 százalékért is igényelhető.
Tokodi Gábor szerint kínálati piac van, jelentős az eladásra szánt ingatlanok száma. Minden arra mutat, hogy felfutás várható – tette hozzá.
A bankok egyre szélesebb körben kínálnak hitelt, de az ügyfelek kivárnak. Egyrészt még bennük van a devizahitelekkel kapcsolatos félelem, ám ez megszűnhet, hiszen már csak forint alapú hitel igényelhető. Másrészt a gazdaság megerősödésével helyreállhat a lakosság bizalma, és akár hosszabb eladósodást is vállalnak – fejtette ki.

Zöld technológia, prémium panoráma, városi nyugalom – ezek most a legizgalmasabb új lakóparkok Budapesten és környékén
Iroda

Amikor az iroda nem költség, hanem versenyelőny

Irodapiaci trendek 2026: hibrid munkavégzés, generációs törésvonalak és az észrevétlenül terjedő mesterséges intelligencia

Történelmi padlón az egyik legfontosabb budapesti ingatlanpiaci szegmens – mégis élénk maradt a kereslet

Új logika az irodabérlésben: miért tolódik a piac a szolgáltatott irodák felé?
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Otthon Starttal megvehető lakások: belvárosi befektetés, családi méret és full felújított otthon egy helyen

Fordulat a magyar ingatlanpiacon: megmozdult a befektetői pénz, ilyen változásokra vártak évek óta

Újabb csapás jöhet az Airbnb-re Budapesten: a belvárosban már a teljes szigorítás előszobájában járnak

Friss árcsökkenések a lakáspiacon: ezeknél az ingatlanoknál napok alatt milliók olvadtak el
Dizájn

Tisztítják a levegőt és feldobják a teret: 6 szobanövény, ami imádja a párás fürdőszobát is

Két és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat sok háztartás: hétfőtől lehet pályázni rá

Ötször annyi szobanövény is elfér, ha így rendezed el őket: pofonegyszerű a design

6 olcsó trükk a lakás felfrissítéséhez: sokan félnek tőle, pedig páratlan lesz a végeredmény
Pénz

Hosszú távra terveznek: tízéves partnerséget kötött a Semmelweis OSC és az Indotek Group
Jelentős, hosszú távú együttműködési megállapodást kötött egymással a Semmelweis OSC és az Indotek Group. A vállalatcsoport tízéves szponzorációs szerződés keretében
Adó és jog

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

Új pláza épül Budapest mellett, már idén megnyílhat
Az M3-as autópálya mellett valósul meg a beruházás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





