Épülhet a mélygarázs a József nádor téren
A mai közgyűlésen a főváros várhatóan elfogadja azt az előterjesztést, amely felhatalmazza az OTP Ingatlan Zrt.-t a József nádor téren álló, a névadót ábrázoló szobor ideiglenes elbontására. Ezzel többéves halasztás után újra elindulhat a projekt, amelynek szakmai előkészítését az önkormányzat még 1994-ben kezdte.
Az önkormányzat korábban több pályázatot is kiírt a mélygarázs megépítéséhez szükséges magánpartner megtalálására, de csak a negyedik lett sikeres, 2006-ban – akkor döntöttek az OTP Befektetési, Ingatlanforgalmazási és Vagyonkezelő Zrt. pályázata mellett. A Nemzeti Nyomozó Iroda 2007-ben hűtlen kezelés bűntettét gyanítva az ügyben ismeretlen tettes ellen nyomozást indított, amelyet azonban hamarosan megszüntettek. A környéken lakók tiltakozása ugyancsak sajtóvisszhangot keltett, a civil szervezetek bevonásával az építkezés ellen indult kampány szerint az 500 férőhelyes mélygarázs túlságosan megterhelné a területet, ráadásul a környék mélygarázsai sem teljesen kihasználtak. A fővárosi előterjesztés alapján most újraindulhat a beruházás előkészítése, igaz, a szobor eltávolításához szükséges tulajdonosi hozzájárulás a tényleges lépéseket a jogerős építési engedély kiadásához köti. Pontos dátum egyik dokumentumban sem szerepel, nem tudni tehát, hogy az OTP Ingatlan Zrt. mikor tervezi megkezdeni az építkezést; a megállapodás alapján a szobrot az engedély kiadásától számítva legkésőbb három éven belül kell visszaállítani. A szobor teljes, 4-5 hónapot igénybe vevő restaurálásának költségeit a beruházó vállalta magára, a kivitelezésre a Budapest Galériával közösen pályázatot írtak ki.

Új építésű lakások Otthon Starttal? Budapesten és a Balatonnál is megtalálhatod álmaid otthonát!
Iroda

Elkezdődött a magyar kkv-k ESG-forradalma – fenntarthatóság az irodapiacon is

Irodabérlés újragondolva: mit nyújt egy szolgáltatott iroda?

Szolgáltatott irodák: rugalmas és költséghatékony megoldás a modern vállalkozások számára

Bérelhető irodák Budapest XIII. kerületében – Metropol Office a Tüzér utcában
Raktár

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban
Otthon

Sokkoló döntés készül Pest vármegyében: már Abonyban is fizethetnek a beköltözők!

Töretlen Lendületben a Lakáspiac: 2022 Óta Nem Látott Forgalom Volt Szeptemberben

Ingyen tankolás, százezres jóváírások, elengedett díjak: így versenyeznek a bankok az Otthon Start ügyfelekért!

Hihetetlen árcsökkenés: Újabb nagyszerű ingatlanokat mutatunk!
Dizájn

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend
Pénz

Stratégiai együttműködést kötött a Gránit Alapkezelő és a Mathias Corvinus Collegium
A Gránit Alapkezelő és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által 2025. szeptember 18-án aláírt stratégiai együttműködés célja, hogy a Gránit
Adó és jog

Pénzügyi munkatársat keres a Libri-Bookline Zrt. – csatlakozz Magyarország vezető könyvkereskedelmi hálózatához!

Vendégszerető recepcióst keres a veszprémi Oliva Hotel & Étterem

Csontozói álláslehetőség Németországban – stabil munka, kiemelkedő fizetés

Csatlakozz a Maschinenring Magyarország csapatához Kecskeméten!
Retail

Nagy bejelentést tett a Shein, ebben az európai országban nyitnak üzletet
Az ázsiai fast fashion óriás további öt bolt megnyitását is tervezi.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
