Álomvilág – magyaroknak is
Az évszázad városi beruházásának is mondják. Csillog is, villog is, magyar hajók és kamionok is látogathatják. Hamburg évtizedek óta a magyar fuvarozó ipar számára is az egyik legfontosabb pont. Ám aki csak 2025-ben jut el oda, nagyot fog nézni: álomvilágba csöppen.
Olyan környezetet találhat, amelyik úgy mozgalmas, hogy vannak benne elbújásra is alkalmas zugok, terek. Úgy meghökkentő, hogy azért visszaköszön a régi német kikötők hangulata.
HafenCity. Ez a kulcsa mindennek, e körül forog minden már évek óta és még 15 évig. Hatalmas rehabilitációs és bővítő beruházás ez, ami újraértelmezi ezt a csomópontot, még gazdagabbá teszi az ott lakókat és az oda érkezőknek is jó. Tíz éve kezdték az építkezést, néhány nagyobb tömb már áll, többet közülük nemzetközi díjakkal jutalmaztak.
Külön metró vonal is létesül, kell is, hiszen 5500 új lakást adnak át, zenepalota, színház, éttermek, konferencia központ lesz. A terület egyharmadát tilos beépíteni, parkok és játszóterek kapnak helyet ott.
A hatalmas építkezéshez 5,5 milliárd eurót magánbefektetők adnak, a közpénz 1,3 milliárd euró, ebből 800 millió a terület egy részének eladásából származik. Negyven százalékkal megnő a mostani belváros, üzleti, lakó és szabadidő központ jön létre. Csakis a barnamezős városrészeket építik át, ezzel nyer igazán a város.


Lakásárak az egekben, hozam a padlón: a 3%-os hitel már most felforgatta a piacot
Iroda

Irodabérlés újragondolva: miért éri meg szolgáltatott irodát választani?

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

A Váci úton vett fejlesztési telket a WING

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Kiadó exkluzív, polgári lakás Újlipótváros szívében

Kivezetik a nagy lakáskedvezményt? Megszólalt Nagy Márton minisztériuma – jön a szigorítás 2026-tól?

Beköltözési STOP a budai agglomerációban? Akár 5 milliót is fizethet, aki Törökbálintra költözne

Ne maradj le a legjobb ingatlanajánlatokról – légy mindig naprakész az OtthonTérkép mobilappal!
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





