Afrikai terjeszkedés – Újabb Fadesa-projekt Marokkóban
Luxuslakóparkot és turisztikai központot épít Marrakes exkluzív részén, a Pálmaligetben a Fadesa. A vállalatcsoport mintegy 300 millió eurót fordít a beruházásra, amelynek keretén belül összesen 2,685 lakóingatlant építenek. Ezek közül 1,056 lakás, 945 lakóház, 356 turistáknak szánt apartman, valamint 328 üdülőház lesz. A Fadesa újabb marokkói fejlesztése 258 hektáron terül majd el.
A marrakesi lakópark a Fadesa jelentős marokkói portfóliójának részét képezi majd. Az Európához közeli Marokkó egyre kedveltebb turisztikai célponttá válik. Ebből kiindulva a vállalat áprilisban bejelentette egy kabilai luxus lakópark és turisztikai központ megvalósítását. A fejlesztés a tetuáni parton, egy-egy kilométer hosszú part menti sávval szemben épül meg. A mintegy 150 millió euró értékű beruházás során 2,189 különböző típusú, tengerre néző lakóingatlant, szállodát, szabadidős létesítményeket, illetve éttermeket építenek majd.
A fentiek mellett a Fadesa további projektekkel is jelen van az afrikai országban: a Mediterrania Sa?dia nevű fejlesztés egy 7 kilométeres partszakasz mentén valósul meg 3,000 lakóingatlannal, 16,000 szállodai férőhellyel, három 18 lyukú golfpályával, valamint kereskedelmi- és szolgáltatóközponttal.
Említésre méltó még az Anjoca Csoporttal közösen létesítendő Tanger City Center: a tangeri öbölben épülő komplexum mintegy 850 lakóingatlant, 2 szállodát, egy nagy irodaépületet és egy kereskedelmi- és szabadidőközpontot foglal magában. A Fadesa marokkói tevékenysége két lakópark építésével egészül ki Rabatban és Agadirban. E két beruházás keretében több mint 2,600 lakóingatlant építenek.
A spanyol vállalat márciusban nyitotta meg a 85 szobás, 4 csillagos prémium Barceló Casablanca Hotelt, amely a város pénzügyi központjában helyezkedik el.

Elrajtolt a Revital Park építése – új, fenntartható városnegyed születik Újbudán
Iroda

Azonnal költözhető, rugalmas iroda – ezért választ egyre több cég szolgáltatott irodát

Nem az ár a fő szempont többé: így rajzolja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a dolgozói jóllét és a rugalmasság

Amikor az iroda nem költség, hanem versenyelőny

Irodapiaci trendek 2026: hibrid munkavégzés, generációs törésvonalak és az észrevétlenül terjedő mesterséges intelligencia
Raktár

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők
Otthon

Személyi kölcsön 2026-ban: mikor éri meg, és hogyan számolhatod ki előre, mennyit kaphatsz?

Kiderült a lista: ezek lehetnek az ország legmenőbb irodái – hamarosan eldől, melyik viszi a fődíjat

Magyar ingatlanboom Cannes-ban: rekordokkal és giga-fejlesztésekkel érkezik hazánk a világ legnagyobb ingatlanexpójára

Csak rád vár ez a napelemes családi otthon Hévízgyörkön, gyönyörű kerttel és jó megközelíthetőséggel
Dizájn

Egyetlen szabály, amit mindenkinek ismernie kell – Segít eldönteni, mi felesleges

Tisztítják a levegőt és feldobják a teret: 6 szobanövény, ami imádja a párás fürdőszobát is

Két és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat sok háztartás: hétfőtől lehet pályázni rá

Ötször annyi szobanövény is elfér, ha így rendezed el őket: pofonegyszerű a design
Pénz

Hosszú évek után végre kimondta a bíróság, ki hibázott a devizahiteles ügyben
A bíróság ítéletét az apa már nem érhette meg.
Adó és jog

Találd meg a céged új irodáját gyorsan, felesleges körök nélkül

Nem az ár dönt többé: így írja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a jóllét és a rugalmasság

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban
Retail

Vlagyimir Putyin 12 billió dollárt ígér Donald Trumpnak
Titkos játszma lehet a háttérben.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





