A forintárfolyam és a bérleti díjak
Az ingatlanpiac minden szereplője nagy figyelmet szentel a forintárfolyam alakulásának más nemzeti valutákkal szemben. De hogyan reagál az iroda- és az ipari ingatlanok piaca az aktuális kihívásokra, elsősorban az euróárfolyam változásának tükrében?
Az irodapiacon a bérbeadók jelenleg túlkínálattal szembesülnek, miközben pozitív cash flow-t kell produkálniuk. Ennek hatásaként tudható be, hogy máris csökkentek a bérleti díjak, és a jelenlegi piaci nyomás továbbra is a csökkentés irányába hat. Egy átlagos bérlő esetében a bérleti díj az árbevétel 1-2%-át teszi ki, tehát a kihívást inkább a negatív nemzetközi gazdasági környezet, illetve a saját üzleti forgalmuk alakulása jelenti. A közeljövőben lejáró bérleti szerződések esetében mindenesetre a bérlőknek van most nagyobb mozgásterük. Új jelenség a piacon a bérbeadók részéről tapasztalható proaktív hozzáállás a szerződések rugalmas újratárgyalására, akár rövidebb távú, 2-3 éves bérleti időtartammal. Ingatlant értékesíteni vevők hiányában szinte nem is lehet.
Az ipari ingatlanok piacán az egyéni igények szerint megépített (ún. “built-to-suit”) ingatlanok bérlői leginkább hosszú távú szerződéseket kötöttek, ezért nem jellemző, hogy a szerződéses feltételeken időközben változtatni tudnának, erre inkább a bérleti szerződések lejártát megelőzően nyílik lehetőség. A spekulatív ipari- és logisztikai ingatlanok piacának ún. végfelhasználó szereplői számára a bérleti díjakban jelentkező árfolyam ingadozás ugyan fontos, de csak egy (rizikó)faktor a sok közül, amellyel szembe kell nézniük, a bérlők üzleti tevékenységének alakulása a fontosabb tényező jelenleg. Ezzel szemben a probléma a logisztikai szolgáltató és szállítmányozó cégeket viszont igen jelentősen érinti.

Új otthonok Budapesten: négy lakópark, négy életstílus – válaszd a hozzád illőt!
Iroda

Irodabérlés újragondolva: miért éri meg szolgáltatott irodát választani?

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

A Váci úton vett fejlesztési telket a WING

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Kiadó iroda/üzlethelyiség Angyalföld központjában – azonnal költözhető, modern tér a Kartács utcában

Kiadó iroda/üzlethelyiség Angyalföld központjában – azonnal költözhető, modern tér a Kartács utcában

Ott voltunk a 2025-ös Portfolio Property Awards-on – így láttuk az ingatlanpiac legfontosabb estéjét

Megjött a Döntés: Felújítják a Szentendrei HÉV-et! – 326 Milliárdos Projekt Indulhat
Dizájn

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





