300 ezren ajánlották fel eddig lakásukat az Eszközkezelőnek
A bajban levő devizahitelesek közül legtöbben a fővárosból érdeklődtek a Nemzeti Eszközkezelő kék számán arról, hogy részt vehetnek-e abban a programban, amelynek lényege, hogy ingatlanjukat az állam megveszi, de ők bérlőként a lakásban maradhatnak.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) adatai szerint tavaly október végén már 144 382 lakossági jelzáloghitelesnek volt összesen 983,2 milliárd forintnyi 90 napon túl késedelmes hiteltartozása. A Nemzeti Eszközkezelő (NET) kék számát eddig mintegy háromezren hívták – közölte Ternyák Edit, a társaság szóvivője.
A hívások hozzávetőleg egynegyede a fővárosból érkezik, Pest megyéből a hívások 15 százalékát indították. A hívások mintegy 7 százaléka érkezik Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Komárom-Esztergom, illetve Baranya megyéből, hozzávetőleg 5 százalék pedig Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből. A többi megyéből az arány nem éri el az 5 százalékot.
A kék számon az eszközkezelő munkatársai általános tájékoztatást adnak a törvényben foglalt jogosultsági feltételekről. Azok, akiknek az ingatlanát a hitelező pénzügyi intézmény kényszerértékesítésre jelölte ki, a bankfiókban személyre szabott tájékoztatást is kaphatnak. A NET-programba kerülés első feltétele, hogy a hitelező az ingatlant árverezésre jelölje ki – mondta Ternyák.
Az MTI által megkérdezett bankok már megkezdték azon ügyfelek értesítését, akiknek fedezetként szolgáló ingatlanát kényszerértékesítésre jelölték ki, a megkérdezettek közül csak az OTP Bank árulta el, hogy ez hány ingatlant érint. Az OTP és az OTP Faktoring együttesen 957 ingatlant jelentett a felügyeletnek.

Újépítésű lakások 3%-os lakáshitellel – zöldövezeti otthonok a XV. kerületben
Iroda

Új miskolci Regus irodával bővül az International Workplace Group, reagálva a hibrid és platform munka iránti növekvő keresletre

Újabb nagyvállalat választotta a Liberty irodaházat – több mint 5000 m²-re kötött bérleti szerződést az AutoWallis Csoport

A burn-out új korszaka: mikor válik prioritássá a munkahelyi jóllét?

Szolgáltatott iroda – modern megoldás a rugalmas irodabérlésre
Raktár

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek
Otthon

Brutális építkezési boom jöhet: 25 ezer új otthon épülhet az Otthon Start miatt – így robbanhat fel az ingatlanpiac!

ÖTÉVES REKORD AZ INGATLANPIACON MÁR AZ OTTHON START INDULÁSA ELŐTT

Megdöbbentő fordulat: újabb magyar város zárja be kapuit a betelepülők előtt – még nyelvtudás és pénz is kellhet!

OtthonTérkép applikáció – Értesülj elsőként a lakásárak csökkenéséről!
Dizájn

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend

Kisebb a házuk, mint egy átlagos hálószoba, mégis tökéletesen elférnek – Videón mutatják be a miniotthont

Véletlenül hozzáért egy seprűvel a kutyájához: senki sem számított arra, ami ezután történt

Így tisztítsd az air fryert dörzsölés nélkül: pár perc alatt makulátlan lesz
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Hol a határ? Mit írhat elő a főnökünk a munkahelyi megjelenésben?

Szervizspecialistát keres Kelet-Magyarországra a HORSCH Maschinen GmbH

C+E kategóriás tehergépkocsi-vezetőket keresnek – hűtős vagy ponyvás szállítás Németországban

Óvodapedagógust keres a Carl Rogers Személyközpontú Óvoda és Általános Iskola
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
