A következő meccs: Mol kontra INA
A horvát társaság már a menedzsmentjogok megszerzését is felülvizsgálná
Az utóbbi időben meggyűlt a Mol vezetésének baja horvátországi koronaékszere, az Ina szénhidrogén-ipari csoport kapcsán a horvát hatóságokkal. A feszültség azzal kezdődött, hogy a magyar társaság 2009 februárjában 25 százalékról 47,16-ra növelte részesedését az Inában, s hozzá megszerezte annak irányítási jogait.
Az igazi bajok azonban tavaly decemberben kezdődtek. A Mol ajánlatot tett további Ina-részvények felvásárlására, de szándékát nem jelentette be előre. Lépését a horvát pénzügyi felügyelet (HANFA) kezdetben az ügyfeleket megtévesztő kommunikációnak mondta, megvádolta a magyar társaságot, hogy közvetítőkön keresztül akar többséget szerezni az Inában. Utóbb a horvát társaság felügyelőbizottsági elnöke, Davor Stern már a menedzsmentjogok megszerzésének felülvizsgálatát is szükségesnek tartotta. Hétfőn pedig a HANFA büntetőeljárást kezdeményezett az ügyben.
Pedig a Mol első öt horvátországi éve sikeres volt. A 2009. februári megállapodás indoklásában a horvát állam (ám az előző kormány) éppen azért engedte át a menedzsmentjogokat a kisebbségi tulajdonos Molnak, mert Damir Polancec akkori horvát miniszterelnök-helyettes szerint jók voltak a tapasztalatok az ötéves Ina–Mol partnerséggel kapcsolatban.
A részvényesi megállapodás módosításai után a Mol öt főt küldött az Ina kilenctagú felügyelőbizottságába, és ellenőrző befolyást kapott az ügyvezető testületben.
Az Inában kisebbségben lévő horvát kormány – stratégiai és nemzeti ellátásbiztonsági okokból – vétójogot kapott. A Mol vállalta, hogy további öt évig nem adja el Inát. Ez két évre csökken, ha ez idő alatt nem lesz részvénycsere. A tilalom lejárta után a horvát kormánynak elővásárlási joga lesz az Ina-részvényekre, de akkor is, ha a Mol feletti irányítás nem támogatott módon változik meg.

Négy lakópark, négy életstílus – így találd meg a tökéletes otthont Budapesten
Iroda

Fenntarthatóság, jóllét, rugalmasság: ezek a feltételek diktálnak az irodabérlésnél

Rugalmasság, felújítási hullám és minőségi elvárások formálják az irodapiacot

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára
Raktár

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban
Otthon

Közvetlenül a Balaton hullámai mellett – mediterrán luxusvilla új tulajdonosát keresi

Csapj le elsőként a kedvezményes ingatlanokra – így találhatod meg a legjobb árú lakásokat

Na, erre tényleg senki nem számított: itt vannak az új otthontámogatás végleges szabályai!

Napelemet tennél a házra? Kitört a magyar napenergia-láz – és most jöhet a pályázatcunami?!
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A 4iG megvásárolta a magyar kézifegyver-fejlesztés meghatározó vállalatának többségi tulajdonrészét
A vállalat 2017 óta fejleszti saját tervezésű kézifegyver-családját.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





