Így vásárolnak vidéken: a járvány nem csökkentette a vételi kedvet
Vidéken, például a soproniak és a szegediek a járványhelyzet ideje alatt is a plázákban vásároltak – derült ki egy 23 ezer fős, országos felmérésből, ahol 13 vidéki és négy fővárosi pláza látogatóit kérdezték meg a vásárlási szokásaikról. E friss kutatás eredményeiből az tűnik ki, hogy akik egész évben látogatják a bevásárlóközpontokat, azok többsége a járvány alatt is a plázákban szerezte be a legszükségesebb termékeket. A fővárosban, Miskolcon és Pécsett pártolják a legtöbben az online vásárlást, Nagykanizsán és Debrecenben viszont a személyes vásárlás a népszerűbb. A fertőtlenítésre viszont minden plázában egyformán fokozottan ügyeltek.
Felmérték a plázázó magyarok vásárlási szokásait, amelyből kiderült, hogy sokan a járvány alatt sem változtattak a megszokott rutinjukon, és a plázákban szerezték be a legfontosabb élelmiszereket, gyógyszereket, higiéniás termékeket, ugyanakkor mindezt felelősségteljes módon, maszkban, és a csoportosulást elkerülve tették.
Az Indotek Group felmérésében 23 ezer embert kérdeztek meg személyesen, 13 vidéki és négy fővárosi plázában. A kutatásban többek között arra voltak kíváncsiak, hogy vásároltak-e személyesen az adott bevásárlóközpontban a járvány alatt, mennyire pártolják az online vásárlást és tartanak-e a járvány esetleges következő hullámától.
A felmérés eredményéből kiderült, hogy a megkérdezettek közül 67 százalék a pandémia alatt is vásárolt az adott plázában – a fővárosban 56 százalék, vidéken 72 százalék vallotta ezt. A lista élén a soproniak, szegediek és szolnokiak szerepelnek, ott ugyanis a megkérdezettek több mint 90 százaléka a járványhelyzet alatt is járt bevásárlóközpontokban. Nagykanizsa, Győr és Kaposvár esetében 80, a Balaton és Zala Plaza, valamint Miskolc esetében már csak 50 százalék válaszolta ugyanezt. A lista sereghajtói a pécsiek, akik közül csak 40 százalék plázázott a tilalmak alatt.
A kutatást végző cégcsoport adatai szerint a plázák látogatottsága május 4. után fokozatosan visszaállt a járványhelyzet előtti szintre. Az enyhítések alatt minden héten körülbelül 10 százalékkal nőtt a vásárlók száma, a mozik megnyitása előtti napokban a vásárlók 80 százalékát visszakapták a kérdőívben részt vevő bevásárlóközpontok. A felmérésből az is jól látszik, hogy bár a fővárosi plázák esetében a legnagyobb a látogatószám, a vidékiek viszont törzsvásárlók, akik a nehezebb időkben is szívesen visszatérek a nyitva tartó üzletekbe.
Annak ellenére, hogy minden kitöltő személyesen, a bevásárlóközpontban válaszolta meg a kérdéseket, a megkérdezettek közel egyharmada az online vásárlást részesíti előnyben, kétharmaduk viszont inkább személyesen keresi fel az üzleteket. A vidéki és fővárosi válaszadók között ebben az esetben hasonló arányok voltak, ugyanakkor néhány városban (Nagykanizsán, Debrecenben és Kaposváron) a kitöltők több mint 90 százaléka voksolt a személyes vásárlás mellett. A fővárosi Duna Plázában, valamint Miskolcon és Pécsett a válaszadók fele vallotta azt, hogy szívesebben rendel az internetről.
A kitöltőknél arra is rákérdeztek, hogy tartanak-e a járvány második kitörésétől. A 23 ezer kitöltő szinte pontosan fele-fele arányban válaszolt igennel és nemmel, viszont területi megosztás alapján a fővárosi kitöltők 61 százaléka tart egy esetleges következő hullámtól, míg ugyan ez a szám vidéken 45 százalékos.

Kezdd a februárt új lakásban, 15 percre a belvárostól, most akciósan!
Otthon

Már csak néhány lakás maradt Zugló legzöldebb övezetében!

Novák: sok helyen nem kapják meg a szükséges támogatást a fiatalok

Nemsokára elkészül Ferencváros újabb gyöngyszeme!

Sasad és Farkasrét határán egy új villa, ahol már csak két luxuslakás érhető el!
Dizájn

6 pont a lakásban, ahol hemzsegnek a kórokozók: észrevétlenül megbetegíthetnek

Erre a festői panorámára ébred Sylvester Stallone: kukkants be a Palm Beach-i luxusházába

Régi buszokból igazi álomotthon: minden megvan bennük, és csakugyan gyönyörűek

Radiátorcsere-program 2021: 75 millió forintot is kaphat egy társasház
Pénz

Moratórium, devizahitelezés, akvizíciók: így látja a horvát OTP vezetője
A moratórium teljesen másképp működik, a devizahitel-problémát is másképp kezelte Horvátország és a válságot rendkívüli módon megszenvedő turizmust is másképp
Adó és jog

Rosszul megy az üzlet? Adja albérletbe az irodáját!

Hiteled van? Ne hagyj milliókat a bankokban ! – 2. rész.

Hiteled van? Ne hagyj milliókat a bankoknál! – 1. rész

Így is felújíthatod a lakást (és még spórolsz is)
Iroda

Koronavírus: átalakul az irodapiac a járvány hatására

Életre kelt Budapest legújabb városnegyede

Ingatlanfejlesztők: Ezentúl máshogy kell tervezni az épületeket

Ingatlanpiac: már látni a fényt az alagút végén, de vannak bőven aggodalmak is
Retail

Nagyot kaszált a koronavírus elleni vakcinán Ázsia leggazdagabb mágnása
Csung San-san a történelem egyik leggyorsabb vagyonosa, nevét 2020 előtt nem ismerték Kína határain kívül.
Raktár

Ünnepi roham: ekkor lehetnek túlterheltek a csomagszállító cégek

Minden karácsony legsúlyosabb kérdése idén drámaivá fokozódhat

A magyarok ritkán dolgoznak ingatlan tanácsadóval
Szolgáltatók

35 milliárdból új logisztikai raktárközpontot épít a Lidl

Így pörög majd a Kék Banán 2020-ban

Új „autópálya” Zalában

Eladói illeték bevezetésével mentené a helyzetet az ingatlanfejlesztői lobbi
Videó
