Hihetetlen, de nyugdíjasként is élhetünk luxusban

Miért ne lehetne egy idősek otthona gyönyörűre tervezve? Nincs az sehol leírva, hogy egy ilyen épületegyüttes nem lehet luxusminőségű, nem csak a kivitelezést, de a szolgáltatások színvonalát is tekintve.

Mindenesetre ebben hisz az Auriens, amely Londonban igen jó helyen, Chelsea-ben a Dovehouse úton vásárolt telket az 55 lakásos, luxus nyugdíjasotthon felépítésére.

A felső tízezerhez méltó életet kínálnak a lakók számára a legjobb ellátás mellett, étteremmel, mozival, fürdő és jógastúdióval forradalmasítva azt, amit eddig gondoltunk a nyugdíjas évekről. A legjobbat kívánják nyújtani formában és funkcióban is, minden egyes apró részletet, még a bútorfogantyúkat is, tesztelnek.

„Nem kevesebb, mint 25, minden elképzelhető méretű és formájú fogantyút teszteltettünk a Helen Hamlyn Dizájn Központtal és foglalkoztatási terapeutákkal is” – nyilatkozta az Auriens társtulajdonosa.

„Kiválasztottak egyet, amely az idősödő, kicsit már merev kezű, vagy akár ízületi gyulladásban szenvedő emberek számára a legtökéletesebb” – tette hozzá Karen Mulville.

A lakásokat úgy alakítják ki, hogy bármikor kapaszkodókat, vagy emelőszerkezeteket tudjanak beszerelni, de ezek a fejlesztések ne legyenek szembetűnők. A jövendőbeli lakó csak egy modern, stílusos lakást fog látni.

„Arra bíztatjuk a tervezőinket, hogy a formát pont olyan fontosnak tekintsék, mint a funkciót, amit eddig a nyugdíjas otthonoknál nem nagyon helyeztek előtérbe” – teszi hozzá Karen Mulville.

Az Auriens filozófiája azon a hiten alapul, hogy a jelenkor idősebb nemzedékének már teljesen más igényei vannak, mint a korábbi idősgenerációknak.

A világ vezető dizájnerei közül is sokan részt vesznek a projektben. A belsőépítész Richmond International, a jól ismert londoni Linley bútorgyár és az étterem építésénél Sebastian Fogg adott szakértői tanácsokat.

Olyan feladatokat kellett megoldani, hogy akár kerekesszékkel is könnyen megközelíthetők legyenek az asztalok, mégis luxusétteremnek nézzen ki, ne pedig egy nyugdíjasotthon ebédlőjének.

„Azt szeretnénk elérni, hogy lakóink az időskori éveket is magas életszínvonalon tudják megélni. Reméljük, hogy egy kisebb forradalmat is sikerül elindítanunk, mert egészen a közelmúltig csak arra figyeltek a tervezők, hogy jól funkcionáló dolgokat hozzanak létre és nagyon kevés erőfeszítést tettek azért, hogy azok jól is nézzenek ki” – vázolta az ars poeticát az Auriens társtulajdonosa.